PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11673}

Wielki błękit

Le grand bleu
7,5 97 353
oceny
7,5 10 1 97353
6,8 18
ocen krytyków
Wielki błękit
powrót do forum filmu Wielki błękit

Magia kina

ocenił(a) film na 10

Jeżeli miałbym kiedyś wybrać ten jeden jedyny film, który pokazuje na czym polega magia
kina, to Wielki Błękit byłby tym filmem. Opus magnum Bessona, z każdej sceny, ujęcia czy
dialogu bije totalna miłość i uwielbienie francuza do tematu. Do tego kapitalna muzyka
Serry wprowadzająca widza w oniryczny klimat bezgranicznej i niepohamowanej miłości nie
do kobiety czy mężczyzny, ale do żywiołu. Aha, postać Enzo... Reno po prostu został
stworzony do odegrania tej postaci, to co on wyprawia w tym filmie przechodzi ludzkie
pojęcie, perfekcja. Właściwie czego bym nie napisał to będzie superlatyw, 160-minutowa
podróż z której nie chce się wracać, pochłaniająca widza, wręcz topiąca go w odmętach
bezkresnych głębin oceanu, ukazująca jak pasja, chęć rywalizacji doprowadzająca do obsesji
potrafi być niszczycielska, i to paradoksalnie jest tym najpiękniejszym motywem Błękitu.
WIELKI film, perfekcyjny w każdym calu, magia kina w stanie czystym.

ocenił(a) film na 10
PacMan

Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy myślą tak jak ja.

PacMan

Zgadzam się z Tobą, to jedyny film w swoim rodzaju.

PacMan

Ten film jest magiczny! Ma przepiękną oprawę muzyczną.

ocenił(a) film na 10
PacMan

Przypomniał mi się ten film dziś przypadkiem. Gdy wszedłem na tę stronę wróciły wspomnienia uczuć które mną miotały gdy go oglądałem: smutek, radość, zazdrość, zdziwienie, zaskoczenie - istna karuzela. Niewiele jest filmów które potrząsnęłyby mną aż tak. Nawet gdy to piszę, cały czas mam na rękach gęsia skórę. Bardzo ładnie napisany post PacMan, lepiej bym tego nie ujął.

PacMan

Nic dodać, nic ująć ;)

PacMan

chociaż nie... Sporo, sporo można by dodać - zależnie od interpretacji filmu (a można i to jest wartość tego dzieła), i nic ująć...

ocenił(a) film na 10
PacMan

Co zrobić żeby spotkać syrenę... Genialny film!

użytkownik usunięty
PacMan

Muszę obejrzeć!!

PacMan

Ależ masz rację:)!!!

ocenił(a) film na 9
dominika_gogolek

Zgadzam się!

PacMan

Dokładnie jest tak jak napisałeś, lato, sportowe wyzwania, nie sposób zapomnieć tego filmu. Wraca się do niego myślami ciągle.

ocenił(a) film na 10
PacMan

znowu mi się przypomniał ....piękny film (dziś już takich nie ma) 10***/10

PacMan

A jakieś konkrety?

ocenił(a) film na 9
PacMan

Popieram!

ocenił(a) film na 10
PacMan

Kiedyś wróciłem z pracy i coś było nie tak, jakiś dziwny i zły dzień miałem, włączyłem tv i od razu sam początek Wielkiego Błękitu, dziwne, nie znałem tego filmu ale coś mnie od razu zahipnotyzowało, muzyka, i jakaś magia bijąca z ekranu. Od tamtej pory przyznaję nie oglądałem piękniejszego filmu

PacMan

PacMan , nic dodac nic ująć.

ocenił(a) film na 10
PacMan

Nic dodać, nic ująć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones