PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11673}

Wielki błękit

Le grand bleu
7,5 97 374
oceny
7,5 10 1 97374
6,8 18
ocen krytyków
Wielki błękit
powrót do forum filmu Wielki błękit

Dziś już takich filmów nie robią? Chyba nie.
Wielki Błękit to bajka. Przenosi w inny, nierealny, obcy przeciętnemu człowiekowi świat. Mamy
tu piękne krajobrazy, mistyczną sferę wielkiego błękitu, wiecznie świeci słońce, po twarzach
bohaterów spływa pot, w tle leci nastrojowa, odprężająca muzyka. Scenariusz nie zaskakuje
,czasami niebezpiecznie ociera się o kicz i banał, ale jego siłą jest, że porusza uniwersalne,
ponadczasowe tematy, mam tu na na myśli zwłaszcza: miłość, przyjaźń, pasję oraz rywalizację.

Oglądałem wersję reżyserską (2 godziny 48 minut). Moim zdaniem zbyt duży położono w niej
nacisk na wątek romansowy oraz za dużo jest ujęć pokazujących pływające w "wielkim błękicie
" delfiny (ujęcia te niewiele się one od siebie różnią, są monotonne - całe szczęście, że
cały czas przygrywa genialna muzyka Serry).

8/10. Serduszko za fakt, iż poczułem w obrazie Bessona prawdziwą magię kina.

ocenił(a) film na 8
jojok21

Dokładnie tak. Niby nic wielkiego, a oglądając można się zakochać, rozpłynąć. Przenosisz się w inny świat i cholera oglądając czujesz się przyjemnie a o to przecież chodzi ! Te pozytywne emocje, ta muzyka, coś niesamowitego.
A najpiękniejszy jest wg mnie ten czarno biały wstęp gdy Jacques i Enzo byli dziećmi. Aktorzy dobrani wprost idealnie. Jeden rozmarzony w innym świecie a drugi.. gdy zobaczyłem wysokiego okularnika zajadającego coś tam od razu wiedziałem, że to będzie Jean Reno :D ta mimika, ruchy, zachowanie. Zastanawiam się nawet czy dzieciaki nie zagrały lepiej niż dorośli :)

jojok21

faktycznie pochłania sam pomysł na film ale koniec jest beznadziejny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones