PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11673}

Wielki błękit

Le grand bleu
7,5 97 353
oceny
7,5 10 1 97353
6,8 18
ocen krytyków
Wielki błękit
powrót do forum filmu Wielki błękit

Eric Sierra

ocenił(a) film na 10

Aż nie chce się wierzyć że dla wersji amerykańskiej została stworzona inna ścieżka dziwękowa!

ocenił(a) film na 10
Dude_

Bardzo się różni od oryginalnej? Tzn. ostatnio na Spotify znalazłem dwie wersje tego soundracku, ale nie przesłuchiwałem ich pod kątem różnic. Pomyślałem, że to jakaś nowa reedycja czy coś takiego.

ocenił(a) film na 10
pendrago

Mi bardzo szkoda Billa Contiego bo muzykę napisał piękną ale zawsze pozostanie w cieniu tego co stworzył Sierra i wiadomo że tworzył ją w oparciu o jego muzykę.
Winni są Ci co niewiadomo czemu postanowili aby dla amerykańskiej wersji filmu była inna ścieżka dźwiękowa, a tej decyzji nie potrafię sobie racjonalnie wytłumaczyć!

Gdyby taką muzykę Conti użył przy innym filmie była by należycie doceniona.

Również muzyka Sierry przez amerykanów została takim podejściem skrzywdzona, nie mam pojecia co im nie odpowiadało, bo to jedna z najlepszych kompozycji filmowych ever!

ocenił(a) film na 10
Dude_

Okazało się jednak, że popełniłem błąd. Na Spotify są trzy różne wydania tej ścieżki dźwiękowej, ale to Serry:
- oryginalny soundtrack,
- wersja zremasterowana,
- wersja complete (czy jakoś tak ;) - poszerzona, wersja oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Musiałbym posłuchać muzyki Contiego. Swoją drogą (muszę się przyznać, że nie widziałem) jaki miało sens wypuszczanie amerykańskiej wersji tego filmu? Oprócz bodajże zakończenia (tak?) niczym się nie różniła. Kto wie... dziwny naród z tych Hamerykanów.

ocenił(a) film na 10
pendrago

Czytałem że soundtrack Contiego nie został w ogóle wydany. Na YT można posłuchać intro.

Nie widziałem wersji reżyserskiej (168 min) ale zamierzam to kiedyś nadrobić bo podobno warto! Jej soundtrack to właśnie ta wersja complete zawierająca dodatkowe utwory.

Też mi się wydaję że tylko zakończeniem (no i muzyką) się różnią te wersje. A to zakończenie made in USA to porażka:)

ocenił(a) film na 10
Dude_

przede mna kolejny,moze 15 juz,seans...moj ukochany film,ukochana sciezka filmowa...

użytkownik usunięty
Dude_

Serra drogi kolego, pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

No faktycznie nie zauważyłem literówki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones