PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104118}

Ja, Kuba

Soy Cuba
8,0 987
ocen
8,0 10 1 987
8,8 4
oceny krytyków
Ja, Kuba
powrót do forum filmu Ja, Kuba

Dobrze, że Scorsese odkurzył ten film. Nieco melancholijny, smutny obraz złożony z trzech historii. W pierwszej z nich obserwujemy losy młodej dziewczyny i adorującego ją młodzieńca sprzedającego owoce. Niestety wybranka chłopaka para się prostytucją, przez co nie potrafi spojrzeć mu w oczy i z uśmiechem przyjąć jego planów odnośnie ślubu. Równocześnie obserwujemy trójkę mężczyzn zabawiających się w klubie, pijących drinki i dobierających sobie panie do towarzystwa. Oczywiście, ich losy się skrzyżują. Druga historia przedstawia starego człowieka, który woli zniszczyć swoje uprawy trzciny niż oddać je w ręce Amerykanów. Trzecim wątkiem jest rewolucja mająca "uzdrowić" Kubę. A jak to wszystko wyszło, wiemy z historii. Obok tytułowego kraju, drugim głównym bohaterem jest kamera. Film nakręcony z wyobraźnią, długimi ujęciami (nie są to jakieś 10-minutowe master shoty, ale i tak bardzo miło popatrzeć). Politycznie uproszczony, ale to w niczym nie przeszkadza - strona techniczna rekompensuje wszystko.

Do poczytania: http://esensja.pl/film/dvd/tekst.html?id=11070

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones